Mesafeli Satış Sözleşmesi

 

İşbu satış sözleşmesi, alışverişinizi tamamladıktan sonra satın aldığınız ürün bilgileri ve vermiş olduğunuz teslimat bilgileri ile güncellenip tarafınıza iletilecektir.

 

 1.     GİRİŞ

 

Rale Kozmetik Ticaret Limited Şirketi işbu mesafeli satış kanalı olan internet sitesi üzerinden satışa sunulan ürün/ürünleri yalnızca perakende olarak, tüketicilere ulaştırmaktadır/satmaktadır. Perakende satış olmadığı açıkça belli olan her türlü sipariş ve genel olarak tüm hileli siparişler Rale Kozmetik Ticaret Limited Şirketi tarafından geçersiz sayılacaktır.

 

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi (“Sözleşme”) kapsamında, tüketici (“Alıcı”) ve Rale Kozmetik Ticaret Limited Şirketi (“Satıcı”), ayrı ayrı “Taraf”, birlikte “Taraflar” olarak anılacaktır.

 

İşbu sözleşme madde 5’te bilgileri verilmiş olan Alıcı ile Madde 4’te bilgileri verilmiş olan Satıcı arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde elektronik ortamda kurulmuştur.

 

 1.     AMAÇ VE KONU

 

İşbu Sözleşme, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) uyarınca, Satıcı’ya ait www.ralecosmetics.com adlı internet sitesi üzerinden (“İnternet Sitesi”) elektronik ortamda sipariş edilen ürün/ürünlerin satış ve teslimatına ilişkin hüküm ve koşulları hakkında Alıcı’yı bilgilendirmek ve Tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerini belirlemek amacıyla düzenlenmiştir. İşbu hak ve yükümlülükler, Satıcı tarafından İnternet Sitesi üzerinden satışa sunulan tüm ürünler için geçerli olacaktır.

 

Alıcı, işbu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ön bilgilendirme formu ile Yönetmeliğin 5. Maddesinde yer alan tüm hususlarda bilgi edindiğini, tüm açıklamaları okuduğunu, anladığını ve kabul ettiğini ve yine tüm bunlara onay verip, İnternet Sitesi üzerinden satışa sunulmuş olan ürünü sipariş ederek, Sözleşme’yi okuduğunu, anladığını, haklarını ve yükümlülüklerini bildiğini ve Sözleşme’yi kabul ettiğini kabul ve beyan eder.

 

Satıcı, işbu Sözleşme hükümlerini tek taraflı olarak değiştirme hakkını saklı tutar. Ancak, Alıcı tarafından siparişin verilmesi anında geçerli olan Sözleşme hükümleri, ilgili sipariş için geçerli olacaktır.

 

 1.     SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN/ÜRÜNLERİN TEMEL NİTELİKLERİ

 

Açıklama

Adet

KDV Dahil Tutar

[-]

[-]

[-]

Kargo Bedeli

 

 

Ödeme Şekli

 

 

Ödenecek Toplam Tutar

(KDV Dahil)

 

 

 

 1.     SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

 

Unvan

Rale Kozmetik Ticaret Limited Şirketi

Adres

Esentepe Mh. Keskin Kalem Sk. Arya Plaza No:17 İç Kapı No:2 Şişli/İSTANBUL

Mersis No

0734-2561-7070-0001

Telefon

05307864929

E-posta

info@ralecosmetics.com

Ürün İade Adresi

Burhaniye Mh. Enveriye Sk. No:76 Üsküdar/İSTANBUL

İade için Anlaşmalı Kargo Şirketi

Yurtiçi Kargo 

(Anlaşmalı kargo şirketi dışında başka bir kargo şirketinin kullanılması halinde ilgili masraflar Alıcı tarafından karşılanacaktır.)

 

 1.     ALICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

 

Adı Soyadı/Unvanı

 

Teslimat Adresi

 

Fatura Adresi

 

Telefon

 

E-posta

 

 

 1.     GENEL HÜKÜMLER

 

6.1.ÜRÜN BEDELİ

 

6.1.1.  İnternet Sitesi’nde yer alan ürün/ürünlere, Alıcı tarafından ilgili siparişin verildiği anda geçerli olan ve TL cinsinden belirtilen satış fiyatları uygulanır.

6.1.2.  İnternet Sitesi’nde belirtilen satış fiyatlarına katma değer vergisi (KDV) dahildir.

6.1.3.  İnternet Sitesi’nde yer alan ürünlerin satış fiyatı Satıcı tarafından değiştirilebilir. Söz konusu değişiklikler, Alıcı’nın hali hazırda vermiş olduğu siparişi etkilemeyecektir.

6.1.4.  İnternet Sitesi’nde belirtilen satış fiyatları yalnızca uzaktan mesafeli satışlar için geçerlidir.

6.1.5.  İnternet Sitesi’nde belirtilen satış fiyatlarına kargo ücreti dahil değildir; kargo ücreti satın alınan ürünlerin bedeline ayrıca eklenecektir. Kargo ücreti, Alıcı tarafından sipariş kaydedilmeden önce belirtilecektir.

 

6.2.ÜRÜN TEMEL NİTELİKLERİ

 

6.2.1.  Alıcı, İnternet Sitesi üzerinden farklı kategorilerde yer alan bir veya birden fazla ürün seçebilir.

6.2.2.  Satıcı, İnternet Sitesi üzerinden satışa sunulan ürün çeşitliliğini her zaman değiştirebilir. Söz konusu değişiklikler Alıcı’nın halihazırda vermiş olduğu siparişi etkilemeyecektir.

6.2.3.  İnternet Sitesi üzerinden satışa sunulan ürünler, yürürlükteki Türk mevzuatına uygundur.

 

6.3.ÜRÜN STOK BİLGİSİ

 

6.3.1.  Ürün stok bilgisi, Alıcı’ya sipariş verdiği anda bildirilir. İşbu bilgilendirmede, istisnai olarak, teknik sebeplerden dolayı hata veya değişiklik olabilir. Her ne sebeple olursa olsun, ürünlerin bir kısmının veya tamamının stoklarda bulunmadığı hallerde, ürünlerin ne zaman temin edileceği veya siparişin tamamının veya bir kısmının iptal edildiği bilgisi, sipariş verildikten sonra Alıcı’ya bildirilecektir.

6.3.2.  Satıcı, İnternet Sitesi içerisinde verilen puan, indirim gibi özel haklar konusunda sistem kural ihlali ve sistem hatası gibi olası durumlarda sipariş iptali yetkisine sahiptir. Bu konuda Satıcı’dan herhangi bir talepte bulunulamaz.

6.3.3.  Özel teklifler, promosyonlar, kampanyalar veya indirimler belirtilen tarihlerde ve/veya stoklar tükenene kadar geçerli olacaktır.

 

6.4.SİPARİŞ

 

6.4.1.  Alıcı tarafından sipariş verilmesi, İnternet Sitesi’nde yer alan ve Sözleşme’nin ayrılmaz parçası olan “Yasal Uyarı ve Kullanım Koşulları” metninin kabulü anlamına gelir. Tüm siparişler, işbu hükümlere ve “Yasal Uyarı ve Kullanım Koşulları” metnine uygun şekilde işleme alınmaktadır.

6.4.2.  Siparişin onaylanmasından önce, Alıcı siparişinin son haline ilişkin detaylarını kontrol edebilir ve istediği düzeltmeleri yapabilir. İşbu Sözleşme, Alıcı’nın siparişini, “Ödemenizi onaylayın” veya “Sepetinizi onaylayın” sekmesine tıklayarak onaylaması ile akdedilmiş olur.

6.4.3.  Alıcı’nın, onayladığı söz konusu siparişinin ve özellikle işbu Sözleşme’nin içeriğini ve şartlarını, siparişini onayladığı anda ödeme yükümlülüğü doğacağını ve sipariş ettiği ürünlerin fiyatını, hacmini/ağırlığını, temel özelliklerini, adedini ve teslimat koşullarını bildiği varsayılır. Söz konusu sipariş, Alıcı’nın sağladığı e-posta adresine e-posta gönderilerek teyit edilecektir. Satıcı, işbu teyit e-postasının fiziksel veya elektronik ortamda saklanmasını tavsiye eder. Alıcı’nın e-posta adresine erişimde problem olması veya işbu teyit e-postasının alınamaması halinde, Satıcı’nın sorumluluğu doğmayacaktır. Böyle bir durumda, Satıcı tarafından hukuka uygun nedenlerden dolayı siparişin iptal edilmesi hariç olmak üzere, onaylanan sipariş geçerli kabul edilir. Ancak her koşul altında Alıcı’nın Sözleşme madde 7’de düzenlenmiş olan “cayma hakkı” saklıdır.

6.4.4.  Sözleşme konusu ürünün Alıcı’ya teslimatı için, Ön Bilgilendirme Formunun ve işbu Sözleşme’nin Alıcı tarafından elektronik olarak onaylanmış ve satış bedelinin tamamının Alıcı tarafından Satıcıya ödenmiş olması gerekmektedir. Herhangi bir nedenle ürün bedelinin tamamı veya bir kısmı ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir veya İnternet Sitesi’nin kullanımında herhangi bir hileli işlem veya buna teşebbüs tespit edilir ise, Satıcı siparişi ifa etme sorumluluğundan ve dolayısıyla siparişin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

6.5.ÖDEME

 

Alıcı, ödeme yapmak için tercih ettiği yöntemler ile ilgili gerekli olan tüm yasal izinlere/statüye sahip olduğunu kabul, beyan ve taahhüt ederek aşağıda belirtilen ödeme yöntemlerini kullanabilecektir:

 

Ödeme Yöntemleri

 

Banka Kartları/Kredi Kartı

Visa, American Express, Master Card


Alışverişte kullanılan Kredi Kart sahibi, alışverişin/ödemenin yapıldığı kredi kartının kendi rızası dışında ve hukuka aykırı bir şekilde kullanılması durumunda, ödeme işleminin iptal edilmesini ilgili bankadan talep edebilir. Bu nedenle banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Satıcıya ödememesi halinde, Alıcı kendisine teslim edilmiş ürünü, 3 gün içerisinde Satıcı’ya teslim aldığı şekilde göndermekle yükümlüdür. Bu ve benzeri durumlarda tüm teslimat giderleri Alıcı’ya aittir.  

 

6.6.TESLİMAT

 

6.6.1.  Satıcı, Alıcı tarafından verilen siparişi taahhüt ettiği süre içerisinde ve her halükârda siparişin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 30 (otuz) gün içinde, Alıcı’nın Madde 5’te belirttiği teslimat adresine teslim edecektir.

6.6.2.  Ürün/Ürünlerden bazıları Alıcı dışında başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden ötürü Satıcı sorumlu tutulmayacaktır. 

6.6.3.  Satıcı mücbir sebepten dolayı ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı, söz konusu siparişinin iptal edilmesini ve sipariş bedelinin iadesini ve/veya sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin, engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir.

6.6.4.  Satıcı, ürünü sağlam, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edecektir.

6.6.5.  Alıcı ve/veya teslim alan kişi, teslim sırasında, ürün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığının, ürünlerin sağlam, eksiksiz teslim edilip edilmediğini kontrol etmekle yükümlüdür. Teslim belgesi, Alıcı ve/veya teslim alan kişi tarafından imzalandığında/diğer yöntemler ile onaylandığında ürünlerin tam ve hasarsız olarak teslim aldığını kabul etmiş sayılır. Bu durumda Satıcı sorumlu tutulmayacaktır. 

 

6.7.AYIPLI ÜRÜN

 

6.7.1.  Alıcı ve/veya teslim alan kişi, teslim sırasında, ürün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığının, ürünlerin sağlam, eksiksiz teslim edilip edilmediğini kontrol etmekle yükümlüdür.

6.7.2.  Ürün kutusunun açık olması, hasarlı olması veya ürünlerde olağan dışı durum olması veya yanlış ürün gelmiş olması durumlarında Alıcı ve/veya siparişi teslim alan üçüncü kişi aşağıdaki prosedürü izlemelidir.

6.7.2.1.     Öncelikle lütfen kutuyu/ambalajı (varsa bant ve/veya mührü) açmayınız; aksi halde iade talebiniz karşılanmayacaktır.

6.7.2.2.     Talebinizi oluşturmak için 14 (on dört) gün içinde sipariş verdiğiniz e-posta adresiniz üzerinden, sipariş numaranızı ve talebinizi Satıcının e-posta adresi olan info@ralecosmetics.com adresine gönderiniz.

6.7.2.3.     Tarafınıza verilecek olan iade kodu, fatura veya irsaliye belgesi ile ürünü Hepsijet Kargo firmasına ücretsiz olarak teslim edebilirsiniz.

6.7.2.4.     Söz konusu ürün/ürünler ve talebiniz incelenerek tarafınıza en kısa sürede dönüş yapılacaktır.

6.7.2.5.     Talebinizin haklı bulunması durumunda iade edilen ürüne ilişkin kargo masrafları da dahil olmak üzere tarafınızca yapılmış tüm ödemeler satın alma işlemini yaparken kullanmış olduğunuz ödeme aracına uygun şekilde tarafınıza iade edilecektir.

 

6.8.ÖNERİ VE ŞİKAYET

 

İnternet Sitesi üzerinden satışa sunulan ürün/ürünler ile ilgili tüm sorularınız, şikayetleriniz ve tavsiyeleriniz için info@ralecosmetics.com adresine mesajınızı gönderebilirsiniz.

 

 1.     CAYMA HAKKI

 

7.1.Satın almış olduğunuz ürünlere ilişkin olarak, ürünü teslim aldığınız veya ürünün gönderildiği üçüncü kişiye teslim edildiği tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve/veya cezai şart ödemeksizin cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Yine ilgili ürünün tarafınıza teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.

7.2.Cayma hakkının kullanılabilmesi için, Yönetmeliğin 15. Maddesinin 1. Fıkrasının (ç) bendine göre “Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmelerde” cayma hakkı kullanılamadığından dolayı; öncelikle ilgili ürünün ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurlarının kesinlikle açılmamış olması gerekmektedir, aksi halde iade talebiniz karşılanmayacaktır.

7.3.Talebinizi oluşturmak için 14 (on dört) gün içinde sipariş verdiğiniz e-posta adresiniz üzerinden, sipariş numaranızı ve talebinizi info@ralecosmetics.com e-posta adresine gönderiniz. Söz konusu ürün/ürünler ve talebiniz incelenerek tarafınıza en kısa sürede dönüş yapılacaktır. Talebinizin haklı bulunması durumunda iade edilen ürüne ilişkin kargo masrafları da dahil olmak üzere tarafınızca yapılmış tüm ödemeler satın alma işlemini yaparken kullanmış olduğunuz ödeme aracına uygun şekilde, ürünleri anlaşmalı kargoya teslim ettiğiniz tarihten itibaren 14 (on dört) gün içinde tarafınıza iade edilecektir. Ancak ürünleri anlaşmalı kargo dışında bir taşıyıcıya teslim etmeniz halinde, işbu 14 (on dört) günlük süre ürünlerin Satıcıya ulaşma tarihinden itibaren başlar. Ürün bedelinin iadesinde bankalardan kaynaklanan gecikme ve aksaklıklardan dolayı Satıcı sorumlu değildir.

7.4.Yönetmelik uyarınca aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkı kullanılamaz:

 1.     Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
 2.     Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
 3.     Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 4.     Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 5.     Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
 6.      Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
 7.     Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 8.     Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
 9.      Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.
 10.      Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
 11.     13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa göre tescili zorunlu olan taşınırlar ile kayıt veya tescil zorunluluğu bulunan insansız hava araçlarına ilişkin sözleşmeler.
 12.      Tüketiciye teslimi yapılmış olan cep telefonu, akıllı saat, tablet ve bilgisayarlara ilişkin sözleşmeler.
 13.   Canlı müzayede şeklinde açık artırma yoluyla akdedilen sözleşmeler.
 14.     Tanıtma ve kullanma kılavuzunda satıcı veya yetkili servis tarafından kurulum veya montajının yapılacağı belirtilen mallardan kurulum ya da montajı yapılanlara ilişkin sözleşmeler.

7.5.Yukarıda açıklandığı üzere, niteliği itibariyle kozmetik ürünlerde cayma hakkının kullanılabilmesi için, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması gerekir.

 7.6.Çoklu satın alımlara yönelik promosyonlu veya kampanyalı ürünlerde parçalı iade kabul edilmemektedir.İade durumunda tüm kampanyalı ürünlerin toplu olarak iadesi gerekmektedir. 

 

 1.     YETKİLİ YARGI MERCİİLERİ

 

İşbu Sözleşme ile ilgili çıkacak uyuşmazlıklarda her yıl Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar Alıcı’nın yerleşim yerindeki veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki il veya ilçe tüketici hakem heyeti, söz konusu değerin üzerindeki uyuşmazlıklarda ise Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

 

Alıcı, işbu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ön bilgilendirme formu ve işbu belge ile Yönetmeliğin 5. Maddesinde yer alan tüm hususlarda bilgi edindiğini, tüm açıklamaları okuduğunu, anladığını ve kabul ettiğini ve yine tüm bunlara onay verip Ürün’ü sipariş ederek işbu Sözleşme hükümlerini kabul edip ödeme yükümlülüğü altına gireceğini bildiğini kabul ve beyan eder.

 

Alıcı tarafından sipariş verilmesi, İnternet Sitesi’nde yer alan “Yasal Uyarı ve Kullanım Koşulları” metninin kabulü anlamına gelir.

 

Alıcı, işbu Sözleşme’yi elektronik ortamda onaylayarak ürün/ürünlere ve kendisine ait bilgileri edindiğini ve bu bilgilerin doğruluğunu teyit ettiğini kabul ve beyan etmektedir. Bu bağlamda ön bilgilendirme formu ve işbu sözleşme Alıcı’nın bildirmiş olduğu e-posta adresine gönderilmekte ve e-postada siparişin alındığı teyidi, sipariş özeti ile ayrıca yer almaktadır.